Jak si užít prázdniny SÁM/SAMA

20. června 2014 v 16:39 | J.V. |  Moje rady a tipy
Tak už tu budou prázdniny. Každý se na ně těší. Všichni si povídají o tom, jak se budou bavit u moře, na táboře a ty stojíš opodál a nevíš, co máš říct? Že budeš doma? To v žádném případě! Tady je pár mých osvědčených typů, které by tě měly o prázdninách povzbudit a nakonec možná budeš ty, kdo si prázdniny užije nejvíc!

1. Jdi na počítač
To je asi rada pro každého lenocha =D Ale na počítači všechno rychle utíká a za chvíli budeš mít ze dvou měsíců jenom týden! Takže buď na PC maximálně hodinku, dvě a pak hurá ven!

2. Vymýšlej, co si na sebe vezmeš do školy
Tohle by určitě poradila každá módní návrhářka, což já nejsem =D Ale fakt. Naplánovat si oblečení není špatný nápad. Obzvlášť, když se nudíš.

3. Jdi na hřiště
Nejlepší způsob, jak si najít nové kamarády, se kterými trávit prázdniny, najdeš hodně často na hřišti!

4. Vymýšlej nové věci
Zajít do kuchyně, vzít skleničku, nalít do ní směsku pití (nebo dochutit třeba ovocem) a pak vyzkoušet je nejlepší způsob, jak vymyslet něco nového! Nebo třeba nějaké jídlo (já jsem smíchala pár věcí a dala to v hrníčku do mikrovlnky. Lahoda! =D).. Nebo spoustu jiných věcí! Pak jim můžeš dát jména a podávat je např. návštěvám!

5. Jdi ven
Ne ven jako "ven" jako v bodě 3. Ven jako třeba někam na procházku, dál od domu. Jestli máte blízko nějaký vysoký kopec, les, nebo chceš prostě jen objevovat nové věci, jdi na to!

6. Naplánuj výlet
Rád/a někam jezdíš a nejen sám, ale i s celou rodinou? Naplánujte si třeba výlet do centra (já bydlím na sídlišti), nebo třeba do jiného českého kraje, na hrad či zámek, do aquaparku (kéž by =) ) atd. Je spoooooooooooooooooustu míst, kam se dá jet/jít! =D

7. Hraj si s domácím mazlíčkem
Nebo mu kupuj hračky atd. Máš morče, křečka, fretku? Připrav jim překážkovou dráhu (např. z rolí od toaleťáku, z knížek, sestav vylézací nebo podlézací dráhu. Je spoustu možností!). Máš psa, kočku? Vyraž se svým mazlínkem do přírody, nebo jen tak na procházku!

8. Vymýšlej
Básničky, pohádky, a písničky? Jestli to umíš jako já, tak se do toho pusť!

9. Relaxuj
Poslouchej muziku, čti si, cvič.. Nebo jenom jdi na procházku. Troška pohybu neuškodí!

10. Trénuj
Ať už sebe, nebo svoje zvířátko. Potřebuješ něco natrénovat třeba na představení? Trénuj, trénuj!

11. Užívej si
Brzo ráno (třeba po páté, po šesté) vyběhni na neposekanou (nejlépe) trávu, sundej si boty a užívej si chladivý pocit rosy na nohou.
Běž nakupovat. Ať už jídlo, oblečení, doplňky..
Zlepšuj se. Nebo svoje věci.
Udělej si stezku odvahy! Naplánuj si ji a pak ji cééééééééééééélou projdi. Uvidíš, bude to zábava!

Nebo se prostě procházej, projížděj, cestuj. Nevím, co jiného, já si prázdniny užívám takhle. Jestli tě něco napadne, šup s tím do komentáře a já to sem připíšu! =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama